Pakviesk į šventę taisyklingai!

Štai iš vienos labai draugiškos savivaldybės gauname kvietimą, kuriame rašoma:

Savivaldybė, miesto šventės „Mes kartu. Čia žmonės kuria“ metu, kviečia bendruomenes, kitas nevyriausybines organizacijas, verslo įmones ir kitus juridinius asmenis registruotis ir dalyvauti „Tarptautiniame floristinių kilimų konkurse“, kuris vyks liepos 26-28 dienomis miesto erdvėse.

Kvietimas – tokios rūšies tekstas, kuriame kone labiausiai atsispindi įstaigos veidas. Kaip pakviesime, taip (ir tokių) svečių sulauksime. Taigi, kas negerai minėtame kvietime?

Nereikalingi kableliai kartais panašūs į tuos pagalius, kuriuos lietuviai itin mėgsta kaišioti į ratus. Paprastos aplinkybės (ne dalyvinės, padalyvinės ar pusdalyvinės, ne aiškinamosios) neskiriame, taigi nereikia išskirti žodžių junginio  miesto šventės „Mes kartu. Čia žmonės kuria“ metu.

Kita pastaba – nereikia skirti tiesioginės reikšmės pavadinimų kabutėmis. Kuris iš šiame tekste minimų pavadinimų yra tiesioginės reikšmės? Žinoma, antrasis – Tarptautinis floristinių kilimų konkursas. Pavadinimą rašome iš didžiosios raidės, nes tai renginio pavadinimas, bet kabučių nereikia, nes tai tikrai konkursas, tikrai floristinių kilimų, o ne koks dvyliktokų vakarėlis, tyčia taip pasivadinęs. Pirmasis tekste minimas pavadinimas yra simbolinis miesto šventės pavadinimas, todėl teisingai rašomas kabutėse.

Ir paskutinė pastabėlė − tarp dviejų ar daugiau žodžių ar skaitmenų, žyminčių daiktų bei reiškinių vietos, laiko, kiekio, eilės ribas, rašomas brūkšnys (ne brūkšnelis).

Taigi, taisyklingai parašytas kvietimas būtų toks:

Savivaldybė miesto šventės „Mes kartu. Čia žmonės kuria“ metu kviečia bendruomenes, kitas nevyriausybines organizacijas, verslo įmones ir kitus juridinius asmenis registruotis ir dalyvauti Tarptautiniame floristinių kilimų konkurse, kuris vyks liepos 26−28 dienomis miesto erdvėse.

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:50:43

Veiklos sritys