Programų pavadinimai: kada didžiąja, o kada mažąja?

Dauguma abiturientų, netrukus užversiančių mokyklos duris,  jau pasirinkę, kur studijuos, − o dabar studijų programų baisi daugybė, − viena už kitą įdomesnių. O kaip jas užrašyti?

Apie tai rašo ir Rasuolė Vladarskienė naujausiame „Gimtosios kalbos“ numeryje.

Štai kokios bendros taisyklės:

Kai kalbama apibendrintai, studijų programų ir studijų dalykų pavadinimai pradedami rašyti mažąja raide kaip bendriniai rūšiniai pavadinimai: Asmenys, baigę socialinio darbo studijų programą, gali dirbti socialinės paramos ir globos įstaigose; Prieš trejus metus baigiau verslo vadybos studijų programą; Visuose fakultetuose bakalauro studijų studentams dėstomos specialybės kalbos kultūros dalykas ir t. t.

Didžiąja raide pradedami rašyti tiesioginės reikšmės tikriniai sudėtiniai pavadinimai, kai kalbama apie konkrečią studijų programą kaip aiškiai reglamentuotą akademinės sistemos dalį, turinčią numerį ir akredituotą tam tikram laikotarpiui, pavyzdžiui: Įregistruota nauja Kūrybos visuomenės komunikacijų magistro studijų programa; Patvirtintas naujos sudėties Renginių inžinerijos bakalauro studijų programos komitetas; Apsvarstyti Orlaivių pilotavimo studijų programos pakeitimai ir pan.

Panašiai yra kalbant ir apie visokias kitokias programas. Jei pavadinimas oficialus, patvirtintas, – rašome didžiąja, jei kalbame apibendrintai – mažąja.

Pavyzdžiui:

Šiame Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinta Valstybės šimtmečio minėjimo programa (tačiau pilname sudėtiniame pavadinime didžiąja neišskirsime, − Klaipėdos rajono savivaldybės valstybės šimtmečio minėjimo programa); jau antrus metus veikla finansuojama iš Tarptautinių projektų programos ir pan.

Dalyvaujame jaunimo programų projektuose, savivaldybės tvirtina religinių bendruomenių ir bendrijų finansavimo programas ir pan.

db

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:47:07

Veiklos sritys