Tam tikrą politiką, tvarką, būdus, sąlygas, atvejus apibrėžia nuostatai, reglamentai, taisyklės ir aprašai

Greta Vyriausybės, įvairių institucijų nutarimais, institucijų vadovų įsakymais tvirtinamų dokumentų pavadinimų (nuostatai, įstatai, taisyklės, reglamentai ir pan.) ėmė plisti ir tokie pavadinimai, kurie neturi dokumento reikšmės, pvz.: atvejai, būdai, sąlygos ir pan. Iš tiesų tvirtinami ne būdai ar atvejai, o tik nurodoma, kuriais atvejais ar kokiais būdais kas nors turi būti daroma.

Sąlygas, atvejus, būdus galima aprašyti, nurodyti; jei būdai ar atvejai tik išvardijami, galima pateikti jų sąrašą. Taigi nutarimus ar įsakymus reikėtų formuluoti taip: Patvirtinti <…> būdų, atvejų aprašą; Patvirtinti <…> būdų, atvejų, įkainių sąrašą. (Tačiau nereikia persistengti: tvirtinami nuostatai, taisyklės, reglamentai, ne nuostatų, taisyklių, reglamentų aprašai).

Taip pat ir žodis politika nevartojama dokumento reikšme. Daiktavardis politika vartojamas valstybės reikalų tvarkymo, valstybinės valdžios teorijos ir praktikos reikšme. Politika gali būti nustatoma, apibrėžiama, ir pan., tačiau kaip dokumentas tvirtinamas politikos aprašas, pavyzdžiui, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos vidaus kontrolės politikos aprašas.

Kanceliarinėje kalboje dokumento reikšme dažnai pavartojamas ir žodis tvarka, tačiau ir šiuo atveju reikėtų vartoti taisykles, nuostatus ar tvarkos aprašą.

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:55:04

Veiklos sritys