Vienos rungtynės jau įvyko

Taip, geriau vienos, ne vienerios rungtynės, kaip ir vieni metai, o ne vieneri. Apie tai rašoma ir Valstybinės kalbos komisijos konsultacijų banke:

„Žodžiai vieneri, vienerios į bendrinę kalbą atėjo ne taip jau seniai. Jie imti vartoti pagal analogiją su dauginiais skaitvardžiais dveji, dvejos – devyneri, devynerios. Mat pastarieji skaitvardžiai visada buvo vartojami su daugiskaitiniais daiktavardžiais, pavyzdžiui, dveji metai, trejos žirklės, ketveri marškiniai ir pan. Pamažu visa paradigma susilygino, ir nauji dauginiai skaitvardžiai vieneri, vienerios tapo įprasti (žr. L. Murinienė. Ar klaida: Penki tvartai, vienos durys? // Gimtoji kalba, 1997, Nr. 10, p. 7–8).

Tiek pagrindinė, tiek dauginė skaitvardžio vienas forma laikomos bendrinės kalbos normomis. Tačiau pirmenybė teiktina senajai vartosenai – taigi pagrindinei formai vienivienos.

Dabar, kai rašau, dar nežinau tų antrųjų rungtynių rezultato, – na tų, kur Lietuva žaidžia su Nigerija. O kai bus įvykusios dvejos (ne dvi!) rungtynės, tada žiūrėsime, ar dar šiemet, ar tik po kelerių (ne kelių!) metų galėsime tikėtis ryškesnių mūsų krepšinio rinktinės pergalių.

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:28:45

Veiklos sritys