Vis painiojame didžiąsias ir mažąsias

Reikalų raštuose rečiau, bet interneto svetainėse gana dažnai atsipalaiduojame ir darome daugiau klaidų. Taip neturėtų būti, − atidumo reikia ir skelbiant tekstus interneto svetainėse, − juk, be kita ko, juos pamato ir perskaito dar daugiau žmonių. Ypač mokyklų interneto svetainėse teikiamus informacinius pranešimus ir visą informaciją skaito ir mokiniai. Skaito ir… galbūt jiems kyla klausimų, − kam iš viso mokytis tų taisyklių?

Dažniau vis dar pasitaikančios klaidos – didžiųjų ir mažųjų raidžių painiojimas rašant institucijų ir teisės aktų pavadinimus. Didžiosiomis po „Lietuvos Respublika“ rašomi tik aukščiausių valstybės institucijų ir svarbiausių teisės aktų pavadinimai: Lietuvos Respublikos Seimas,  Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiasis Teismas; Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Nepriklausomybės Aktas.

Todėl:

Logopedo pagalba progimnazijoje teikiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos vyriausybės (= Vyriausybės) nutarimais.

Bet:

Remiantis Lietuvos Respublikos Švietimo (= švietimo) ir mokslo ministro… įsakymu patvirtintu aprašu veikia Vaiko gerovės komisija.

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:47:24

Veiklos sritys