Prasidėjus žiemos sezonui dėl snygio ant statinių stogų gali susidaryti sniego sankaupos, o dėl oro temperatūros svyravimų – ledo varvekliai, kurie krisdami nuo statinių ir jų konstrukcijų gali sukelti pavojų žmonių gyvybei ir sveikatai. Prašome pastatų savininkus ir valdytojus pasirūpinti, kad jie būtų pašalinti.

Gausiai pasnigus, statinių apžiūras būtina vykdyti dažniau, kad laiku būtų pastebėtos sniego sankaupos ir varvekliai. Organizuojant šiuos darbus svarbu aptverti pavojingą teritoriją, nesugadinti šalimais esančių ryšių ar elektros tinklų, saugos įrangos, šviestuvų, taip pat radijo ar televizijos antenų, želdinių, statinių fasadų. Nuo statinių ir jų konstrukcijų nuvalyto sniego ir varveklių negalima  palikti ant šaligatvių ir važiuojamosios kelio dalies, nes taip galima sukelti pavojų eismo dalyviams.

Klaipėdos rajono miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo, švaros ir viešosios tvarkos taisyklės numato, kad statinio naudotojai ir bendrojo naudojimo objektų valdytojai, užtikrindami praeivių saugumą, privalo valyti sniegą ir šalinti ledą, varveklius nuo gyvenamųjų namų bei pastatų stogų, lietaus vamzdžių ir balkonų, o nukritusį ledą ir sniegą surinkti. Susidarius sniego nuošliaužų, varveklių grėsmei bei jų šalinimo metu šaligatviai bei gatvės turi būti aptverti.

Už šių pareigų nevykdymą numatyta atsakomybė.