Nuo birželio 1-osios oficialiai pradėjo veikti Klaipėdos rajono savivaldybės sveikatos centras. Įstaiga įkurta sujungus Gargždų ligoninę ir Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centrą. Šiandien centro veikla ir siekiai pristatyti atidarymo renginyje.

„Sveikatos centro įkūrimas – svarbus žingsnis, siekiant Klaipėdos rajono gyventojams teikti dar daugiau kokybiškų sveikatos paslaugų, kurios būtų šiuolaikiškos ir prieinamos kiekvienam pacientui. O bendradarbiaujant tai įgyvendinti – tik lengviau. Klaipėdos rajone tikrai netrūksta savo darbui atsidavusių gydytojų, slaugytojų ir kitų sveikatos priežiūros specialistų, tad tikiu, kad, suvienijus jėgas, pavyks sėkmingai pasiekti šių tikslų“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Sveikatos centre dirbs daugiau nei 340 darbuotojų. Ir toliau veiks ambulatorijos, medicinos punktai ir padaliniai.

„Paciento poreikiai – vienas iš įstaigos prioritetų. Savo sveikatą šeimos gydytojams čia yra patikėję daugiau nei 24 tūkst. gyventojų. Skaičiuojama, kad per metus įvyks daugiau kaip 300 tūkst. vizitų pas gydytojus profilaktiniais ir gydomaisiais tikslais, bus atlikta per 100 tūkst. reabilitacijos procedūrų. Be to, kasdien per 20 pacientų gydoma ir Vidaus ligų skyriuje. Įsteigus Sveikatos centrą, jie gaus dar daugiau taip reikalingų paslaugų“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Butkus.

Įstaigos veikloje iš viso dalyvaus aštuonios įstaigos, kurios pasirašė bendradarbiavimo sutartį – su Gargždų ligonine ir Pirminės sveikatos priežiūros centru, kurie nuo šiol vadinsis bendru pavadinimu, bendradarbiaus ir Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Paupių pirminės sveikatos priežiūros centras, Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centras, UAB „InMedica“, taip pat VšĮ „Gyvenimo gija“ bei Klaipėdos universiteto ligoninė.

Įgyvendinant pokyčius, bus stiprinamos šeimos gydytojų teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos – pacientais rūpinsis visa šeimos gydytojo komanda: slaugytoja, akušeris, kineziterapeutas, gyvensenos medicinos specialistas, socialinis darbuotojas, atvejo vadybininkas ir apylinkės administratorius. Be to, gydytojų darbas bus sklandesnis, nes jie dėl pacientų sveikatos būklės galės iš karto pasikonsultuoti su kitais centre dirbančiais gydytojais specialistais. Ateityje Klaipėdos rajone bus teikiamos ir mobilios paslaugos arčiau namų ar namuose, plėtojamos slaugos paslaugos namuose, cukrinio diabeto slauga, dienos chirurgijos ir dienos stacionaro, reabilitacijos paslaugos.