Veiviržėnų seniūnijos stiprybė  – pilietiškos ugdymo įstaigos, aktyvi kultūrinė veikla bei savo įvairia veikla aktyvūs žmonės. Todėl, tai matant, nuolat investuojama į infrastruktūrą, leidžiančią dar labiau sustiprinti Veiviržėnus. Savivaldybė per artimiausius kelerius metus Veiviržėnuose žada modernizuoti kultūros centrą kartu su centrine aikšte,  projektas jau baigiamas rengti. Taip pat bus sutvarkyta viena iš trijų Klaipėdos rajono gimnazijų – Veiviržėnų J. Šaulio ugdymo įstaiga. Be dėmesio neliks ir kultūros paveldo objektai. Tuo pačiu auga investicijos ir į kelius, net ir į tuos, kurie nepriklauso Savivaldybei, o yra valstybės – jau pasirašyta sutartis dėl Laisvės gatvės apšvietimo, artimiausiu metu Automobilių kelių direkcija su rangovu turėtų pasirašyti sutartį ir dėl šaligatvių įrengimo.

Veiviržėnų seniūnija pagal gyventojų skaičių yra viena mažiausių Klaipėdos rajone. Gyventojų čia yra apie 2,6 tūkst. ir kasmet jų skaičius mažėja. Tačiau Savivaldybės skiriamas finansavimas stabiliai auga. Investuojama į kultūrą, švietimą, kultūros paveldą, skiriamas dėmesys infrastruktūrai.

Pavyzdžiui, jei 2019 metų Veiviržėnų seniūnijos keliams buvo skiriama apie 87 tūkst. eurų per metus, tai 2022 metais finansavimas siekė beveik 112 tūkst. eurų. 2023 metais seniūnijos kelių priežiūrai ir remontui skirta daugiau nei 130 tūkst. eurų, o vien apšvietimo Laisvės gatvėje įrengimui bei prisidėjimui prie šaligatvių prireiks dar apie 180 tūkst. eurų. O 2024 m. keliams numatoma per 300 tūkst. eurų.

„Puikiai suprantu gyventojus, kurie ne vienus metus laukia asfalto, apšvietimo ar elementaraus šaligatvio. Kelių infrastruktūra yra mūsų prioritetas, tam pastaruosius metus tik didinome finansavimą, kuris išaugo net keturis kartus, lyginant su 2019 m. Tačiau mūsų rajonas didelis, vien žvyruotų kelių turime per 800 kilometrų, todėl visko greitai neįmanoma sutvarkyti. Kita problema – visi pagrindiniai Klaipėdos rajono keliai,  kertantys gyvenvietes, mums nepriklauso, jie yra valstybės. O kai turtas ne tavo, gali tik kantriai laukti, kol jo šeimininkas pradės jį tvarkyti. Tačiau net ir čia mes nelaukėme, pavyzdžiui, su Automobilių kelių direkcija inicijavome bendradarbiavimo sutarties pasirašymą, kad būtų sutvarkyta Laisvės gatvės dalis. Prisidėjome savo biudžeto lėšomis prie valstybės kelio, kad kuo greičiau atsirastų šaligatviai, apšvietimas. Ne kartą direkcijoje pats asmeniškai aptariau ir Klaipėdos gatvės galimą rekonstrukciją, tačiau puikiai matome, jog valstybė nėra kol kas nusiteikusi didinti finansavimo valstybės keliams, todėl Kelių direkcija atsisako pasirašyti naujas sutartis ir jau garsiai kalba, kad nebeįgyvendins net ir kitose seniūnijose anksčiau pasirašytų bendradarbiavimo sutarčių, prie kurių esame įsipareigoję prisidėti finansiškai, nes tam tiesiog neturi finansavimo. Ir čia nenorime nuleisti rankų – ėmėmės lyderystės ir parengėme rezoliuciją, kurią palaiko dar penkių žiedinių savivaldybių merai, prašydami didinti finansavimą valstybiniams keliams. Gavome iš Seimo pirmininkės, Liberalų sąjūdžio lyderės Viktorijos Čmilytės atsakymą, kad mūsų rezoliucija perduota Seimo komitetams, kur šiuo metu svarstomas kitų metų valstybės biudžetas, todėl labai tikiuosi, kad į net 6 savivaldybių prašymą didinti finansavimą valstybės keliams bus atsižvelgta, nes, priešingu atveju, situacija su valstybės keliais nesikeis ne tik mūsų rajone, bet ir visoje šalyje“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Įgyvendinti darbai

O Savivaldybė į savo kelius nuolat investuoja. Pavyzdžiui, vien Veiviržėnuose per pastaruosius kelerius metus išasfaltuotos dvi atšakos Mokyklos bei Liepų g. Naujas asfaltas paklotas Šukaičių kaime. Išasfaltuotos Šermukšnių, Skomantų ir Ažpurvių gatvės Pėžaičiuose, naujo asfalto sulaukė ir seniūnijos Kaštonų bei Pušyno gatvės. Taip pat rekonstruotas tiltas per Veiviržo upę. Atnaujintas pėsčiųjų tiltelis per Upės gatvę.

Miestelyje užbaigtas vandentvarkos plėtros projektas. Kapinėse pastatytas naujas 18 vietų kolumbariumas. Šukaičiuose įrengta nauja krepšinio-tinklinio aikštelė. Atnaujintos bibliotekos patalpos Veiviržėnuose bei Daukšaičiuose. Visoje seniūnijoje modernizuotas gatvių apšvietimas. Taip pat tvarkomi seniūnijoje esantys piliakalniai, kapinės.

Džiugina ir gyventojų iniciatyvos. Savivaldybės lėšomis Veiviržėnuose įgyvendinti du konkursą „Tavo idėja“ laimėję projektai – įrengta turgavietė šalia Amatų centro bei riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parkas Veiviržo slėnyje. Taip pat Savivaldybė skiria lėšų kasmet vykstančiam meno plenerui „Durys“, sutraukiančiam menininkus iš visos Lietuvos bei užsienio.

Vykdomi ir planuojami darbai

Iki ateinančių metų pabaigos planuojama suremontuoti J. Šaulio, Laukų, Sodų gatves Veiviržėnuose bei Beinoriškių gatvęs Daukšaičiuose.

Taip pat planuojama apšvietimo plėtra. Bus apšviestas Veiviržo slėnis, Žemaičių gatvė Veiviržėnuose. Šviestuvai bus įrengti ir Šveistralio gatvės atkarpoje, einančioje pro mokyklą, bei prie kultūros namų Daukšaičiuose. O Pėžaičiuose naujas apšvietimas bus įrengtas Dvylių gatvėje prie 2, tarp 4 ir 6 namų bei Aisės gatvėje.

Atnaujinamos ir švietimo įstaigos. Šiemet Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijai ir jos padaliniams modernioms ugdymo priemonėms bei patalpų remontui papildomai skirta daugiau nei 150 tūkst. eurų. Taip pat jau ruošiamasi gimnazijos pastato modernizavimui, kitąmet projektavimui numatyta 100 tūkst. eurų.

Vienas didžiausių jau vykstančių projektų – Veiviržėnų kultūros centro rekonstrukcija bei miestelio centrinės aikštės sutvarkymas. Rekonstravus pastatą, pagrindinė scena taps didesnė net du kartus, padidės ir pati salė, sandėliavimo patalpų plotas, bus perplanuotos vidaus erdvės. Atsiras ir patalpos svečiams ir atlikėjams priimti bei daug techninių priemonių, kurios pagerins scenos apšvietimo, parodų, renginių organizavimo galimybes. Po rekonstrukcijos net iki 30–40 procentų turėtų sumažėti centro eksploatavimo sąnaudos, atsiras klimato valdymo galimybė. Taip pat bus sutvarkyta ir šalia esanti miestelio aikštė. Planuojama, kad atnaujintas kultūros centras duris turėtų atverti iki 2025-ųjų pabaigos, projektavimo darbai jau eina į pabaigą. Preliminari darbų kaina apie 2 mln. eurų, tačiau  tiksli suma paaiškės, tik baigus projektavimo darbus.

Taip pat šiemet skirtas finansavimas Veiviržėnų Laisvės paminklo remontui, Veiviržėnų lurdo tvarkymai, Partizano kapo ir kryžiaus sutvarkymui Veiviržėnų kapinėse. Na, o už 20 tūkst. eurų rengiamas ir pačių kapinių plėtros projektas.

„Matome ir girdime kiekvienos seniūnijos gyventojų problemas, skaudulius ir stengiamės pagal galimybes jas spręsti. Tačiau turime suprasti, kad pokyčiai neįvyksta savaime, jie nevyksta greitai. Už kiekvienos išasfaltuotos gatvės, suremontuoto pastato ar įgyvendinto projekto stovi didelė žmonių komanda, kuri atlieka galybę nematomų, tačiau būtinų darbų, kad pokyčiai taptų realūs. O ir rajonas išties didelis, seniūnijos skirtingos, gyventojų poreikiai – taip pat, tačiau nei vienos nepamiršome – visose vyksta darbai, kurie iš esmės pakeis gyvenimo kokybę. Tad prašau gyventojų kantrybės, o jei turite pasiūlymų ar klausimų – laukiame. Savivaldybės, seniūnijos durys visuomet atviros“, – tikina Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.