Klaipėdos rajonas ir toliau investuoja į naujų ugdymo įstaigų plėtrą. Jau pasirašyta sutartis ir pradedamas projektuoti naujas modulinis darželis Dercekliuose, kurį galės lankyti 75 vaikai.

„Mūsų, kaip Savivaldybės, tikslas – gerinti sąlygas kokybiškam ir patogiam ugdymui, kurį būtina gauti kuo arčiau namų. Tad ne tik tvarkomos jau esamos įstaigos, įrengiami priestatai, kaip, pavyzdžiui, prie Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos ar Ketvergių pagrindinės mokyklos, bet ir statomos naujos – kaip Jakuose ar Trušeliuose. Kadangi gyventojų skaičius nuolat auga ir Dercekliuose bei Dituvoje, tad ir čia statysime darželį, kur šiuolaikiškose ir moderniose patalpose bus įkurtos 4 grupės“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Skelbtą konkursą laimėjo ir darželį projektuos UAB „Synergy Solutions“. Sutarties vertė – beveik 67 tūkst. eurų. Moduliniame vieno aukšto darželyje projektuotojas turės suprojektuoti vieną grupę 2–3 metų vaikams ir tris grupes 3–6 metų mažiesiems Klaipėdos rajono gyventojams.

„Darželyje turės būti ir universali salė, skirta sportuoti, šokti ir atlikti edukacines veiklas, kabinetai darbuotojų reikmėms, taip pat specialiajam pedagogui ir psichologui, rūbinės, žaidimų aikštelė lauke. Tikimės, kad projektavimo darbai vyks sklandžiai ir neilgai trukus bus galima skelbti ir rangovo, statysiančio šį objektą, paiešką“, – teigia mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Vietų Klaipėdos rajono mokyklose ir darželiuose ir toliau daugės. Sutartis jau pasirašyta ir rangovas įsipareigojo per ateinančius trejus metus pastatyti daugiafunkcį centrą Trušeliuose, kuriame veiks mokykla-darželis ir galės būti ugdoma beveik 800 vaikų. Taip pat sutartis pasirašyta su rangovu, kuris prie Plikių pagrindinės I. Labutytės mokyklos pastatys modulinį vaikų darželį, galintį priimti 135 vaikus. 220 vietų naujas darželis suprojektuotas Gargžduose. Per kelerius metus dar vienas, kurį galės lankyti 150 vaikų, bus statomas Mazūriškiuose.