Tradicija tampantis Vilhelmo teatrų festivalis šiemet žiūrovus pažinti unikalų ir savitą Mažosios Lietuvos kraštą kviečia skrodžiant Vilhelmo kanalo vandenis. Keliaujant laivais, jie matys menines stoteles, kurias kurs pakviestos teatro ir šokio trupės, muzikos kompozitoriai, aktoriai. Veiksmo vietos bus įkurdintos vandenyje ir kanalo prieigose. Tai lyg spektaklio žygis, kuris bus jaudinantis langas į gamtos ir vandens poveikį.
Kaip sako festivalio organizatoriai – Priekulės kultūros centras, idėja gimė iš nuostabus gamtos paveikslo. Klaipėdos rajonas – keturių vandenų kraštas, kurį skalauja Baltijos jūra ir Kuršių marios, vingiuoja sraunios upės, žalią rajono veidą gyvina mėlynos ežerų akys. Klaipėdos rajone jaučiamas istorinis ir kultūrinis palikimas, tad vaizduotę įkvepia gamtos peizažai, tūkstantmečius skaičiuojanti lietuvininkų krašto istorija, per amžius išsaugota kultūra, puoselėjamos tradicijos.
O labiausiai visus intriguoja istorinis ir tiesus it vokiška tvarka paslaptingasis Vilhelmo kanalas, kurio apylinkės pasižymi unikaliu pamario kraštovaizdžiu, sukurtu dviejų gamtos stichijų – vandens ir vėjo. Tik čia atsiveria įstabūs vaizdai: neaprėpiama pamario lyguma, reta augalija, būdinga pamario kraštui, migruojančių ar perinčių vandens paukščių būriai, tolumoje boluoja nerijos kopos. 1863–1873 m. iškastas Karaliaus Vilhelmo kanalas dar niekada nebuvo pritaikytas meniniams ieškojimams, o tuo labiau teatro festivaliui.
Organizatoriai tiki, kad tai unikalus būdas pritraukti bendruomenės narius, gyvenančius Mažojoje Lietuvoje, ar atostogaujančius gamtos ir teatro mylėtojus, susipažinti su krašto vietovėmis per meninę prizmę, būdas prisijungti prie istorijos, galimybė savitai atskleisti vietos identitetą.
Iš trupių pasirodymų bus kuriamas vienas bendras spektaklis ,,TĖKMĖS“, kuris žiūrovą privers kitaip pamatyti pasirodymus, pritaikytus teatro ar koncertų salėms, taip sukuriant gamtos ir teatro sintezę. Programa natūraliai įsilies į Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms paminėti renginius. Žiūrovai ieškos naujų žmogaus ir gamtos dialogo būdų per vandens prizmę, garsą, žodį, vaizdą ar judesį, patirs harmoniją, pajaus pusiausvyrą, galiausiai – galbūt suras save.
Saugant gamtą, žiūrovai bus sutikti Priekulėje ir specialiai užsakytais autobusais nuvežti į festivalio pradžios vietą, kur prasidės nuostabus žygis, kad pajaustų Vilhelmo kanalo energiją ir aplinkos įvairovę.
Nors festivalis gyvuos tik antrus metus, bet jis jau tapo žinomas kaip sąveikaujantis su vietos bendruomene, atskleidžiantis Mažosios Lietuvos istorijos klodus ir įnešantis naujas, nepažintas menines formas, pritaikytas prie nepažintos vietos.
Šiame projekte suburta daugiau nei 6 teatrų sintezė. Vyks 4 festivalio seansai, į kuriuos vietos buvo užpildytos vos per kelias valandas nuo registracijos pradžios. Projektą finansuoja Klaipėdos rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.



