Į priekį sparčiai juda Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos modernizavimo darbai. Projektuotojai jau pateikė pasiūlymus dėl sprendimų, kaip bus atliekamas kapitalinis mokyklos remontas. Didelis dėmesys šiemet bus skiriamas ir viso rajono ugdymo įstaigų plėtrai.

„Pastato būklė nebetenkina nei mokinių, nei pedagogų, ir tai nenuostabu, nes mokykla statyta daugiau nei prieš tris dešimtmečius. Atlikti visus darbus ir rekonstruoti mokyklą iš pagrindų rangovas įsipareigojęs iki vasaros pabaigos“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Po remonto mokykla pasikeis neatpažįstamai – bus atlikti vidaus darbai, sutvarkyta išorė. Be to, padidės pastato ekonominis efektyvumas, tad sumažės ir gimnazijos šildymo išlaidos.

Gimnazijoje bus įrengta vėdinimo ir atnaujinta apšvietimo sistema, pakeisti langai, išorinės durys, taip pat bus apšiltintos pastato sienos, grindys, stogas ir perdangos. Mokykla pagražės ne tik estetiškai, bet gerės ir ugdymo sąlygos.

Modernizacijos darbus „Vaivorykštės“ gimnazijoje vykdys UAB „Žibai“. Sutarties vertė – bemaž 2,5 mln. eurų.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima čia.

Savo siūlymus galima teikti UAB „TS Projects“ el. paštu [email protected] ir viešo susirinkimo metu, kuris nuotoliniu būdu vyks vasario 15 d. 15 val. Prisijungimo nuoroda https://meet.google.com/jpv-catb-xks

Ugdymo įstaigų plėtra – vienas iš prioritetų

„Rajone kasmet gyventojų skaičius paauga keliais tūkstančiais:  kuriasi jaunos šeimos, tad natūralu, kad joms labiausiai reikia ugdymo įstaigų. Švietimo infrastruktūros plėtra – vienas iš svarbiausių Savivaldybės prioritetų, tad patvirtintame šių metų biudžete didelė dalis lėšų numatyta būtent naujų ugdymo įstaigų plėtrai ir jau esamų modernizacijai“, – sako meras B. Markauskas.

Šiemet Gargžduose suplanuota pradėti dar dviejų ugdymo įstaigų modernizacijas – Gargždų „Saulutės“ lopšelio-darželio bei Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos. Numatyta ir Priekulės Ievos Simonaitytės ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijų bei Gargždų „Kranto“ progimnazijos stadionų, aikštynų rekonstrukcija.

„Rengiamas projektas darželio statybai Gargžduose, kurį lankyti galės per 200 vaikų, dar 150 mažųjų mūsų rajono gyventojų sulauks darželio Mazūriškiuose. Jau ieškome projekto rengėjų ir darželiui Dercekliuose. Planuose ir moduliniai pastatai prie Gargžduose ir Priekulėje veikiančių darželių, kurie leis priimti daugiau vaikų“, – sako meras.

Investuojama ir į mokyklų plėtrą. Priestatai prie mokyklų, taip plečiant klases, bus statomi Priekulėje ir Ketvergiuose, o Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje ne tik atsiras modulinių pastatų, kuriuose įsikurs 6 naujos priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės, bet ir bus rekonstruojamas mokyklos bendrabutis pradinukams.

Pasirašyta ir sutartis dėl Sendvario daugiafunkcio centro statybos. Per ateinančius trejus metus Trušeliuose iškils nauja mokykla-darželis, kur bus ugdoma beveik 800 Klaipėdos rajono vaikų.

Sutartis pasirašyta ir dėl naujo darželio projektavimo Mazūriškiuose. Iki vasaros turi būti suprojektuotas 8 grupių pastatas, kurį galės lankyti 150 vaikų. Iki metų pabaigos planuojama gauti statybos leidimą, o darželio duris vaikams atverti 2025 metais.