Kviečiame nuotoliniu būdu stebėti konferenciją „Vartai į jūrą. Lietuvos uostų proveržis“, kuri vyks sausio 26 d. nuo 10 val.

Nors Lietuva turi nedidelę jūros pakrantę ir pakankamai gerai vysto tarptautinę jūrinę logistiką, vis dar lieka neišnaudotas mažojo laivyno potencialas. Tiek vienintelio jūrinio Klaipėdos uosto rodikliai, tiek Lietuvos buriuotojų pasaulinių čempionatų rezultatai rodo, kad lemia ne fiziniai dydžiai, o minties galia ir kryptingi nacionaliniai susitarimai. Jūros vartai yra abipusiai: gali sukurti vertę tiek išplaukiantiems, tiek atplaukiantiems laivams. Ir šios konferencijos tikslas aptarti, kaip suvieniję pastangas galime sukurti daugiau vertės ne tik pajūrio regionui, bet ir Lietuvai.

Išvystyta Šventosios, nacionalinės marinos Klaipėdoje ir Neringos uostų infrastruktūra bei daugiafunkciškumas atvertų galimybes pritraukti užsienio mažuosius laivus, laikyti savo laivus šalyje, kas duotų ekonominį ir mokestinį efektą, visuomenei organizuoti sporto varžybas, kurti vaikų sporto mokyklas, vystyti sportinį buriavimą ir pramoginį plaukiojimą. Taip pat labiau užtikrintų ypač svarbų šalies saugumą ir gynybą, gelbėjimo ir pagalbos laivų bei laivų, aptarnaujančių ekonomikai itin reikšmingą Būtingės terminalą, valstybės vystomų jūrinio vėjo energetikos parkų prieigą. Akivaizdu, kad išvystyti mažieji uostai taptų pajūrio regiono traukos centrais: sukurtų laivų priežiūros, saugojimo, remonto verslo klasterį, papildomas paslaugas, darbo vietas ir taptų svarbia ir tęstine paskata regiono ekonominiam ir socialiniam vystymuisi.

Organizuodami pajūrio uostų plėtros konferenciją, norime suburti sprendimų priėmėjus būtiniems sutarimams, kad būtų konsoliduotos valstybės, savivaldos, verslo ir bendruomenių pastangos ir resursai, ir per artimiausius keletą metų sutvarkius ir išplėtojus pajūrio uostų infrastruktūrą, mūsų šalis taptų patraukliu ir reikšmingu Baltijos jūros centru.

Konferencijos pranešėjai ir diskusijos nariai:

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, LR Seimo jūrinių reikalų komisijos pirmininkas prof. Valdas Rakutis, Klaipėdos m. meras Arvydas Vaitkus, Palangos m. meras Šarūnas Vaitkus, Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, LBS tarybos narys Robertas Dargis, „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas, Estijos mažųjų uostų vystymo centro vadovas Jaano Martin Ots, Klaipėdos raj. vicemerė Jolanta Kitra, Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys, LR Susisiekimo ministras Marius Skuodis, LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, LR Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Vidaus vandens kelių direkcijos Laivybos direktorius Aurelijus Rimas.

Renginio moderatorius: Edmundas Jakilaitis, televizijos žurnalistas.

Konferencijos temos:

  • Baltijos regiono uostų vystymo tendencijos. Kaip Lietuva atrodo regione?
  • Mažųjų uostų išvystymo potencialas Lietuvoje.
  • Baltijos šalių energetinės ekosistemos vizija ir Lietuvos galimybės.
  • Estijos praktika vystant uostus: per nepriklausomybės laikotarpį buvo sutvarkyti daugiau nei 10 uostų. Ko reikia tokiam proveržiui?
  • Klaipėdos marinos vystymo įgyvendinimo programa: etapai ir investicijos.
  • Šventosios uosto perspektyvos ir pritaikymo galimybės krašto apsaugai, energetikai ir rekreacijai.
  • Neringos mažųjų marinų išvystymas ir plėtra.
  • Klaipėdos rajono mažųjų uostų vystymo geroji praktika ir potencialas.
  • Lietuvos uostų proveržis. Kaip įgyvendinsim?

Konferenciją bus galima stebėti tiesiogiai. Ji bus transliuojama adresu https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/live8 bei vz.lt pagrindiniame puslapyje dešinėje.

Daugiau informacijos apie renginį:

Raimundas Daubaras, LBS prezidentas, [email protected], +370 698 22619;

Skirmantė Laučytė, [email protected], +370 686 69669.