Birželio 11 d., sekmadienį, 15 val., Klaipėdos rajone vyks Kisinių kapinių šventė.

Kisinių kapinių šventė, tradicinė Mažojoje Lietuvoje, skirta prisiminti tais metais mirusius žmones ir čia palaidotus krašto istorijai svarbius asmenis.

Manoma, kad šventės ištakos – XIX a. prasidėjęs kapinėse palaidotų asmenybių (vienas iš 1830–1831 m. sukilimo vadų Antanas Gelgaudas, lietuvių žurnalistikos pradininkas Johanas Ferdinandas Kelkis ir kt.) mirties metinių minėjimas. Dabar šventės šerdis – ekumeniškos evangelikų liuteronų dvasininko vedamos pamaldos, dalyvaujant baptistų, katalikų šventikams. Susibūrimo eiga išlaiko žodžio liturgijos elementus: psalmes, skaitinius, pamokslą, tikėjimo išpažinimą, tačiau forma nėra griežtai apibrėžta – giedamos giesmės, skaitomi eilėraščiai, dalijamasi mintimis, giedoti padeda bažnyčios choristai.

Šią Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvado nenutrūkstančią Mažosios Lietuvos tradiciją nuo 1965 m. rengia, puoselėja ir kapinaites prižiūri Helmutas Lotužis, jo šeima ir krašto senbuviai. Neatsiejama šventės dalis – vaišės, į kurias kviečiami visi dalyviai: tiek vietos gyventojai, kuriems svarbu ne tik pagerbti mirusiuosius, bet ir palaikyti tarpusavio ryšį, tiek kiti švente besidomintys žmonės.

Prie Kisiniuose vykstančios šventės organizavimo bei išsaugojimo prisideda Dovilų etninės kultūros centras ir Dovilų seniūnija.