Įteikta jau septintoji Vytauto Majoro premija. Šiemet jos laureate tapo Dalia Lengvinaitė.  Doviluose gyvenanti ir kurianti tautodailininkė labiausiai žinoma kaip sodų rišėja. Liaudies menu Dalia stengiasi sudominti ir kitus: vykdydama įvairias edukacijas sukauptas žinias perduoda skirtingo amžiaus vaikams, studentams, senjorams, visiems, norintiems prisiliesti prie tradicinių amatų ir liaudies meno.

Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtą premiją laureatė atsiėmė Gargždų krašto muziejuje, apsupta artimųjų, kolegų, ankstesnių metų premijos laureatų ir Savivaldybės vadovų.

Gimusi Endriejavo miestelyje Dalia Lengvinaitė beveik visą savo gyvenimą gyvena Doviluose, čia sukūrė šeimą, užaugino vaikus. D. Lengvinaitės vaikystė prabėgo matant kruopščius tėvų rankų darbus: mama mezgė, nėrė, tėvas rišo kilimus, pynė kiepšius.

Jau šešiolika metų tautodailininkė dirba Dovilų vaikų darželyje Viena iš prioritetinių jstaigos ugdymo sričių yra etninės kultūros integravimas į ugdomąją veiklą. Tai paskatino D. Lengvinaitę domėtis liaudies menu. Nuo 2001 m. dalyvauja Dovilų etninės kultūros centro liaudies kolektyvo „Lažupis“ veikloje. Nuo tada tapo aktyvia lietuvių tradicinės kultūros puoselėtoja, susidomėjo tradiciniais amatais ir liaudies menu. Kaip etnologė Dalia jau ketverius metus dirba ir Dovilų etninės kultūros centre.

Vis dėlto labiausiai D. Lengvinaitė yra žinoma kaip sodų rišėja. Nuo vaikystės girdėjusi mamos pasakojimus apie sodus juos pabandė rišti tik pati tapusi mama. Ilgai kaupė žinias iš spaudoje perskaitytų straipsnių, paskaitų, susitikimų su tautodailininkais, apžiūrinėjo sodus, kol išdrįso savarankiškai surišti pirmąjį savo sodą.

Sodų rišimo tradicija bus įtraukta ir į Pasaulio nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą, o virtualioje šiaudinių sodų svetainėje, skirtoje tradicijos pristatymui, tarp 66 Lietuvos sodų kūrėjų yra įtraukta ir D. Lengvinaitė.

Renginio metu muziejuje atidaryta ir tautodailės darbų paroda „Dovana miestui“, kuri veiks iki sausio 3 d.