KLAIPĖDOS REGIONO TURIZMO FORUMAS – KUR TOLIAU?

Kovo 26-27 dienomis Klaipėdos rajonas taps Lietuvos turizmo bendruomenės traukos centru – čia vyks pirmasis visas septynias Klaipėdos regiono savivaldybes vienijantis turizmo forumas.

Tai – išskirtinė proga susiburti turizmo profesionalams, verslo ir politikos atstovams, ir visiems, kuriuos domina regiono turizmo ateitis.

Laikas kalbėti ir atrasti Klaipėdos, Palangos miesto, Kretingos, Skuodo, Šilutės rajonų, Neringos ir, žinoma, forumo šeimininkų – Klaipėdos rajono turizmo potencialą!

Renginio vieta – Priekulės meno ir kultūros centras (Turgaus g. 4, Priekulė).


RENGINIO PROGRAMA


KOVO 26 D.


Pirmąją forumo dieną dalyviai ne tik analizuos dabartinę turizmo situaciją Klaipėdos regione, bet ir ieškos atsakymų į esminį klausimą: kur toliau? Renginio metu bus aptariamos  regioninės turizmo pozicionavimo ir plėtros galimybės, kalbama apie bendradarbiavimo modelius, turizmo potencialą, dalijamasi įžvalgomis apie inovatyvius turizmo sprendimus ir turizmo ateities kryptis. Dalyviai bus kviečiami susipažinti ir pažinti visų septynių savivaldybių ir asociacijos „Klaipėdos regionas“ turizmo naujienas, dalyvauti kontaktų mugėje, kurioje bus sudarytos sąlygos užmegzti bendradarbiavimo ryšius su kitais sektoriaus profesionalais. Vardinius kvietimus į renginį turinčius turizmo sektoriaus atstovus kviesime užsibūti Klaipėdos rajone, nes dar kovo 26 dienos vakarą pakviesime juos į patyriminį vakarą „Susipažink ir pažink. Dreverna – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ (Mokyklos g.1, Dreverna).


KOVO 27 D.


Kovo 27 dieną turizmo sektoriaus atstovus pakviesime į „Patyriminę ekskursiją: architektūra, žmonės ir kraštovaizdžiai. Kur toliau?“. Laukia įsimintina kelionė po Klaipėdos rajono istoriją, kupiną atminimo ženklų, kurie pasakoja apie šio krašto gyventojų kovas, džiaugsmus ir siekius išlaikyti savo kalbą, kultūrą ir identitetą.

INFORMACIJA APIE REGISTRACIJĄ

Informuojame, kad registracija į forumą jau SUSTABDYTA. Kovo 26 d. renginys bus transliuojamas gyvai – Klaipėdos rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje.

Po forumo dalyviai kviečiami į vakarinę ekskursiją po Priekulės miestą – „Senoji Priekulė“. Registracija į šią ekskursiją buvo vykdoma drauge su registracija į forumą.


Renginio vedėjas ir diskusijos moderatorius – Lietuvos keliautojas, televizijos laidų vedėjas, žurnalistas knygų bei filmų autorius MARTYNAS STARKUS.


DISKUSIJOS „KLAIPĖDOS REGIONIO TURIZMO POTENCIALAS“ DALYVIAI

FORUMO PRANEŠĖJAI

PROGRAMA, TURINTIEMS VARDINIUS KVIETIMUS

Šiais metais Dreverna oficialiai paskelbta Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Visus metus didelis dėmesys yra skiriamas veikloms, kurios stiprina vietos kultūrinį identitetą, partnerystes, kuria naujas ir puoselės jau esamas tradicijas, sutelkia skirtingų kartų ir patirčių žmones, garsina miestelio vardą bei paveldą, leidžia pasitelkti inovatyvias formas.

PROGRAMOJE:

  • Vikinginio laikotarpio patiekalų edukacija ir degustacija kartu su maisto rekonstruktore Edita Nurmi. Vakarienės metu išsamiai susipažinsite su senovinėmis maisto gamybos technologijomis. „ Protėviai valgė soras, jos maistine verte panašios į mėsą. Turime medų, sviestą, soras, riešutus ir spanguoles – primena energetinį batonėlį, kuriam 2,5 tūkst. metų“.
  • Pažintis su folkloro grupės „Žvejytės“ atliekamomis Mažosios Lietuvos dainomis bei tradicijomis. Išgirsite pamario krašto puoselėtojos Virginos Asnauskienės šišioniškių tarmę, kuri yra nykstantis Mažosios Lietuvos palikimas. Pamario krašte šišioniškai bekalba mažiau kaip pusšimtis žmonių.
  • Išvysite vieno ryškiausių nūdienos postfolklorinės tradicijos Lietuvoje kūrėjų Donato Bielkausko, šiuolaikinėmis garsinėmis interpretacijomis paremtą pamario milžino istoriją ,,buvo laikai, kumet į žemę gyveno milžinai ir žmonės – žemininkai. Milžinai buvo neregėto didumo ir dideliai stiprūs. Milžinai išnyko, bet, sako, kad anų dvasia dar šiandien tebsaugo tą nelabai stiprų ir drąsų pamario žmogų“.

Vakarienės vieta – Mokyklos g. 1, Dreverna.

Kelionė po Klaipėdos rajono istoriją, kupina atminimo ženklų, kurie pasakoja apie šio krašto gyventojų kovas, džiaugsmus ir siekius išlaikyti savo kalbą, kultūrą ir identitetą.

 

10:25–10:55 Lankupių tiltas/

LAIKMEČIO PASIEKIMAI

Lankupių tiltas per Minijos upę ne tik jungia du krantus, bet ir liudija apie žmogaus pastangas įveikti gamtos kliūtis. Šis 130 metrų ilgio, metalinis kabamasis tiltas, pastatytas XX a. pradžioje, yra tarsi susitikimo vieta – tarp senosios ir naujosios technologijos, tarp vietinių gyventojų kasdienybės ir to laikmečio inžinerinių pasiekimų. Lietuvoje yra ir kitų kabančių tiltų, tačiau Lankupių tiltas – ilgiausias ir, galbūt, labiausiai įsimintinas. Jo struktūra pasakoja apie laikus, kai Lietuva siekė modernumo, tačiau nenorėjo prarasti savo identiteto.

11:05 – 11:15 Stragnų kopyčia-mauzoliejus/  

PRAEITIES IR DABARTIES SANDŪRA

Dėl dažnų Minijos upės potvynių vieta parinkta upės kilpoje ant aukšto pakrantės pylimo. Koplyčia-muauzoliejus ant kalvos istorikams užminė ne vieną mįslę. Spėjama, kad ji pastatyta XIX a. – XX a. sandūroje. Vienur rašoma, kad ją savo mirusiai žmonai pastatė masonų ložei priklausęs Bronackis. Manoma, kad moters palaikai buvo palaidoti koplyčios rūsyje – mauzoliejuje, o viršuje buvo įrengta koplyčia pamaldoms. Kituose šaltiniuose minima, kad koplyčią pastatė dvarininkas Mitelštetas. Jis buvęs vienas iš nedaugelio katalikų Priekulėje, o šie čia savo kapinių neturėję. Pokariu koplyčia buvo nusiaubta: palaikai išniekinti o mauzoliejus išplėštas. Nepaisant ypač prastos statinio būklės, Gargždų krašto muziekaus iniciatyva krašto istoriją liudijančią koplyčią atstatyta, o pats objektas pritaikytas kultūros reikmėms ir turistų lankymui.

11:25 – 11:55 Pėžaičiai/

KRAŠTO RAIDA

Pėžaičiai, su savo siauruko istorija, liudija apie ekonominę ir kultūrinę šio regiono raidos kryptį. Šis geležinkelis ne tik vežė krovinius, bet ir žmones, jungė kaimus ir miestus, tačiau taip pat liudijo apie grėsmę – pokario laikais šio krašto žmonėms teko susidurti su okupacijų ir iškeltų sienų poveikiu. Kiekvienas geležinkelio pervažos garsas galėjo priminti apie praeitį, kurios nesinorėjo pamiršti, bet ir apie ateitį, kurios tikėtasi.

12:05 – 12:35 Jono Genio malūnas/

VĖJO SPARNAI
Agluonėnuose stovi Jono Genio malūnas – architektūrinis ir kultūrinis simbolis. Tai lietuvininkų vėjo malūnas, kuris ne tik malė grūdus, bet ir tapo šio krašto identiteto ženklu. Malūnas, su savo vėjo sparnais, kurie amžinai sukasi, tarsi atspindi laikų veržlumą ir atkaklumą. Simbolinis malūno atstatymo procesas liudija apie meilę savo kraštui ir jo istorijai, apie pastangas išsaugoti tai, kas vertinga ir brangu. Agluonėnų malūno ekspozicija „Vėjo milžino istorija“ pasakoja apie šio krašto sunkumus ir pasiekimus, apie žmonių ryžtą ir troškimą išlikti savo istorijoje.

12:40 – 13:40 Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčia/  

MODERNIOSIOS IR RACIONALIOS TENDENCIJOS

Vanagų bažnyčia, pastatyta 1909 m. neogotikinio stiliaus, stovi kaip tvirtas liudytojas Mažosios Lietuvos dvasinio gyvenimo. Jos architektūra, kurioje susipina moderniosios ir racionaliosios tendencijos, pasakoja apie laikus, kai lietuvininkų bendruomenė, nepaisydama politinių permainų, siekė išlaikyti savo kultūrinį ir religinių vertybių pagrindą. Bažnyčios ir kapinių kaimynystė – tai tarsi simbolinė vieta, kur gyvenimas ir mirtis susitinka, kur atsispindi vietinių gyventojų kasdienybė, jų tikėjimas ir kova už išlikimą.

Privatumo apžvalga

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti privalomuosius, funkcinius ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Išplėstiniai nustatymai“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Leisti visus slapukus“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Privalomieji slapukai

Privalomieji slapukai yra reikalingi svetainės veikimui, saugumui ir funkcionalumui bei naršymui joje. Šie slapukai būtini norint pateikti informaciją ir paslaugas jums.

*wp_lang – Svetainės funkcijoms. Galioja sesijos metu.
*wordpress_test_cookie - Šis slapukas naudojamas patikrinti, ar slapukai yra įjungti vartotojų naršyklėje. Galioja sesijos metu.
*wp-settings-1 - Naudojamas tinklapio struktūros personalizavimui pagal vartotoją. Slapukai nesaugo jokios asmeninės informacijos. Galioja 12 mėnesių.
*pll_language - Slapukas naudojamas išsaugoti lankytojo kalbą. Galioja 12 mėnesių.

Funkciniai slapukai

Dėl funkcinių slapukų naudojimo mūsų svetainė gali įsiminti jūsų pasirinkimus, kuriais nustatote tam tikrą svetainės išvaizdą bei veikimą, kad apsilankymas būtų patogus jums.

*wordpress_logged_in_* - WordPress prisijungusio vartotojo slapukas. Galioja sesijos metu.
*moove_gdpr_popup - Slapukas užtikrina, kad Jums davus sutikimą to nereikės daryti pakartotinai kiekvieną kartą Jums besilankant mūsų interneto svetainėje. Slapukas nesaugo jokios asmeninės informacijos. Šis slapukas nėra įjungiamas, iki kol nepateikiat sutikimo. Galioja 12 mėnesių.
*NG_TRANSLATE_LANG_KEY - Šis slapukas naudojamas lankytojų kalbos pasirinkimams saugoti.

Rinkodaros slapukai

Rinkodaros slapukai – (dar vadinami tiksliniais arba reklaminiais slapukais) yra naudojami siekiant pateikti turinį, pagrįstą svetainės lankytojo elgesio bruožais.

*_gid - Šį slapuką įdiegė „Google Analytics“. Slapukas naudojamas saugoti informaciją apie tai, kaip lankytojai naudojasi svetaine, ir padeda sukurti analizės ataskaitą apie tai, kaip veikia svetainė. Surinkti duomenys apima lankytojų skaičių, šaltinį, iš kurio jie atvyko, ir anonimiškai aplankytus puslapius.
*_ga  - Šį slapuką įdiegė „Google Analytics“. Slapukas naudojamas norint apskaičiuoti lankytojo seanso, kampanijos duomenis ir stebėti svetainės naudojimą svetainės analizės ataskaitai. Slapukai saugo informaciją anonimiškai ir priskiria atsitiktinai sugeneruotą skaičių unikaliems lankytojams identifikuot

Veiklos sritys