Tavo idėja

Didelės apimties projektų iki 100 tūkst. eurų pristatymas

Mažos apimties projektų iki 30 tūkst. eurų ir mažos apimties projektų kaimuose, turinčiuose ne daugiau nei 250 gyventojų, kurių vertė iki 15 tūkst. eurų, pristatymas

Čia galite rasti interaktyvų PROJEKTŲ žemėlapį.

Čia galite balsuoti už tris labiausiai patikusias idėjas ELEKTRONINIU BŪDU.

Čia galite parsisiųsti POPIERINĮ BALSAVIMO BIULETENĮ.

Pačių projektų autorių viešinimui parengti pristatymai:


„TAVO IDĖJA“: LAIKAS IŠSIRINKTI GERIAUSIUS SUMANYMUS!

Jau nuo lapkričio 1-osios prasidėjo balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto konkurso „Tavo idėja“ iniciatyvas. Už labiausiai patikusias, įdomiausias ir originaliausias idėjas bus galima balsuoti visą lapkričio mėnesį. Tai padaryti gali kiekvienas Klaipėdos rajono gyventojas, kuriam ne mažiau nei 16 metų. Savo balsą galima atiduoti net už tris projektus.

Iš viso buvo pateikta net 41 idėja, o Savivaldybės specialistų komanda, išnagrinėjusi pateiktus sumanymus ir įvertinusi, ar jos atitinka konkurso sąlygas, atrinko 31 idėją už daugiau nei 1,6 mln. eurų, kurios atkeliavo į finalinį etapą – balsavimą.

Šiemet idėjos varžosi 3 kategorijose:

Balsuoti galima tiek elektroniniu būdu https://apklausa.klaipedos-r.lt/, tiek užpildant popierinius balsavimo biuletenius, kuriuos galima atnešti į J. Lankučio viešąją biblioteką ir jos filialus ir bibliobusą, taip pat seniūnijas ar Savivaldybės „vieną langelį“.

Taip pat daugiau apie projektus bus galima sužinoti lapkričio 14 ir 15 dienomis vyksiančių pristatymų metu. Nuo 18 val. kviečiame stebėti tiesiogines transliacijas Savivaldybės „Youtube“ paskyroje arba atvykti į J. Lankučio viešąją biblioteką, kur patys autoriai papasakos apie savo idėjas.

Balsavimas vyks iki lapkričio 30 dienos. Balsuojant kviečiame laikytis šių taisyklių:


Klaipėdos rajonas jau įgyvendino net 18 iš 22 gyventojų idėjų, pateiktų Dalyvaujamajam biudžetui. Kasmet tam, kad gyventojų iniciatyvos virstų realybe, Savivaldybė skiria didžiausią sumą Lietuvoje – 300 tūkst. eurų.

„Kai startavome su projektu „Tavo idėja“ buvo nerimo, kaip pavyks. Ar sudominsime žmones, ar atsiras teikiančių idėjas, ar bus balsuojančių už jas? Tačiau dabar pažvelgus atgal, tas nerimas kelia šypseną, nes rezultatas pranoko visus lūkesčius. Per šį laikotarpį į „Tavo idėją“ įsitraukė tūkstančiai Klaipėdos rajono gyventojų, kurie teikė sumanymus, balsavo už juos ir džiaugėsi, kai idėjos virto kūnu. Praėjusiais metais žengėme dar vieną žingsnį – kvietėmė savo idėjas Klaipėdos rajonui siūlyti visą Lietuvą ir užsienyje gyvenančius mūsų tėvynainius. Tikiu, kad ir šiemet sulauksime daugybės idėjų, nes mylinčių šį kraštą šalia Baltijos jūros ir marių yra visur. Ir ne tik mylinčių, bet ir matančių, ko reikėtų, kad Klaipėdos rajonas taptų dar nuostabesnis. Tad, prasidėjus paraiškų teikimui, lauksime Jūsų net ir pačių beprotiškiausių idėjų, o mes jei rajono gyventojai už jas nubalsuos, Jūsų sumanymą įgyvendinsime“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. 


Pagrindinė informacija apie Dalyvaujamąjį biudžetą:

Daugiau informacijos apie Dalyvaujamąjį biudžetą galite gauti bei idėjas teikti el. paštu [email protected]

This image has an empty alt attribute; its file name is 4-14133-1.png This image has an empty alt attribute; its file name is 6-14139-1.png


JAU ĮGYVENDINTI PROJEKTAI

Įkurtas Gobergiškės parkas

Gyvenvietėje sukurta nauja kultūrinė ir pramoginė erdvė, kurioje ilsėtis ir pramogauti gali visa bendruomenė. Atsirado dviračių stovai, lauko scenos stoginė, tiltelis, dvigubas suolas šalia tvenkinio.

Įkurtas Lapių parkas

Įgyvendintas bendruomenės noras sutvarkyti parko prieigas. Įrengta vaikų žaidimo aikštelė, apšvietimas.

Įrengtas šokantis fontanas su apšvietimu Vėžaičių miestelio tvenkinyje

Idėja, leidusi papuošti ir istoriškai atkurti Vėžaičių miestelio viešąsias erdves. Naujas šviečiantis fontanas pakeitė prieš kelis dešimtmečius įrengtą, bet jau nebeveikusį įrenginį.

 Sutvarkyta ir poilsiui pritaikyta Kapstato ežero pakrantė

Kapstato ežeras viena iš didžiųjų Klaipėdos rajono vandens telkinių. Gyventojų pateikta idėja leido išvalyti dalį ežero, įrengti maudyklą, poilsio vietas, žaidimų įrenginius. Sukurtas traukos centras ir poilsiui, ir laisvalaikio praleidimui.

Kultūrinei veiklai pritaikytos lauko erdvės Kvietiniuose

Įrengta lauko scena, kurioje bendruomenė gali organizuoti įvairius renginius, minėjimus ir meno kolektyvų pasirodymus.

Gargžduose įrengtas vandens gėrimo fontanėlis

Miesto centrinėje dalyje atsirado geriamojo vandens fontanėlis. Čia galima prisipilti vandens į savo nešiojamas gertuves arba tiesiog vietoje atsigerti iš fontanėlio. Sudaryta ir galimybė pagirdyti savo augintinius.

Įrengta laisvalaikio praleidimo zona prie mažo tvenkinio Gargžduose

Išvalius buvusį priešgaisrinį tvenkinį ir sutvarkius jo teritoriją, mieste atsirado dar vieną erdvė bendruomenės laisvalaikiui ir poilsiui.

Mazūriškiuose įrengta poilsio, sporto ir kito laisvalaikio vieta

Sparčiai besiplečiančioje gyvenvietėje sukurta poilsio, sveikatos bei žaidimų oazė tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Venckuose įrengtas daugiafunkcis treniruoklis

Idėjos tikslas buvo skatinti vaikus sportiškumo ir sveiką gyvenimo būdą nuo mažens. Atsiradus treniruokliui čia sportuoti gali ne tik vaikai, bet ir tėvai.

Įrengta turgavietė Veiviržėnuose

Miestelyje atsiradusioje turgavietėje vietos ūkininkai gali prekiauti savo produkcija. Tokiu būdu skatinimas smulkusis verslas, o vietos gyventojai būtinųjų produktų gali įsigyti tiesiai iš pirmų rankų.

Dovilų karjeras pritaikytas rekreacinei, turizmo ir sportinei veiklai. I etapas

Buvo sutvarkyta aplinka – išpjauti krūmynai, nendrės, atvežta smėlio, įrengta laužavietė, pastatyti suoliukai, biotualetai, pontoninis lieptas, žaidimų ir gimnastikos komplekso įranga. Karjeras tapo patrauklus ne tik Dovilų, bet ir Gargždų, Klaipėdos gyventojams.

Dovilų karjeras pritaikytas rekreacijai. II etapas

Antruoju etapu prie Dovilų karjero atsirado dar daugiau pramogų ir veiklų. Jau galima išbandyti riedlenčių ir riedučių bei vaikų žaidimo ir sporto aikšteles, sugroti instrumentais lauko muzikos alėjoje, prailgintas ir neįgaliesiems pritaikytas pontoninis lieptas.

Įrengta vaikų žaidimų aikštelė Endriejavo Atgimimo parke

Idėjos tikslas – miestelio parke įrengti modernią ir saugią žaidimų aikštelę vaikams. Ji pritaikyta bendruomenei ir skatina ne tik vaikų sportiškumą, bet aktyvų bei turiningą laiko leidimą gamtoje.

Įrengta Dituvos sodų bibliotekos pramogų ir sporto erdvė

Prie Dituvos bibliotekos atsirado nauja pramogų ir sporto erdvė, kur įrengta vaikų žaidimo aikštelė, daugiafunkcis treniruoklis, pavėsinė, stalo tenisas.

„Riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parkas“ Veiviržo slėnyje

Vaizdingame Veiviržo slėnyje jaunieji veiviržėniškiai ir miestelio svečiai jau gali naudotis įrengta rampa riedlentėms, riedučiams, BMX dviračiams, paspirtukams.

Įrengta „Pasisėdėjimo erdvė“ Gargžduose

Suoliukai tarp Melioratorių ir Turgaus gatvių tapo patrauklia ir gyva vieta miesto gyventojams, šalia ugdymo įstaigose besimokantiems vaikams bei pedagogų bendruomenei.

Projektas „Pramogauju, tyrinėju, atrandu“ Gargždų „Minijos“ progimnazijos skvere

Didžiausios Klaipėdos rajono mokyklos mokiniai nuo šiol mokysis šiuolaikiškoje aplinkoje – progimnazijos skvere įrengti du tam skirti amfiteatrai, taip pat įrenginiai poilsiui, edukacijai bei pažintinei veiklai.

Gatvės meno piešinys ant J. Lankučio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus pastato sienos

Ant bibliotekos fasado atsirado išskirtinis piešinys, susijęs su skaitymu ir vaikų bei jaunimo laisvalaikiu.

„Agluonėnų sodas – visiems“

Atnaujinta sodo teritorija ir jos įrenginiai, kuriais gali naudotis seniūnijos ir aplinkinių kaimų įvairaus amžiaus gyventojai – aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti, taip pat čia vyksta įvairios šventės ir renginiai.


ĮGYVENDINAMI PROJEKTAI

Minijos senslėnio apžvalgos bokštas ant Utrių kalno

Poilsio ir ramybės oazė prie giedančio fontano Priekulėje

Svajonių pakrantė ir metų tėkmės ratas Doviluose


Konsultacijas teikia Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyresnioji patarėja Virginija Juknienė ([email protected]+370 656 12 178).

Paskutinis atnaujinimas: 2024-03-18 03:59:16

Veiklos sritys