Brūkšnys – skiria, o brūkšnelis – (pri)jungia

Kiek svarbių datų šiemet – ne tik 100-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos metinės, o Gargždų miesto – 770-osios, bet štai – ir 1863–1864 metų sukilimo 160-osios metinės. Šiemet minime ir kunigo, poeto ir nuostabių prisiminimų autoriaus, Gargždų miesto garbės piliečio Mykolo Vaitkaus 140-ąsias gimimo ir 50-ąsias mirties metines.

Belieka nesupainioti ne tik skaičių, bet ir brūkšnių su brūkšneliais, nes jie – skirtingi ženklai. Iš esmės ilgas brūkšnys – tai skyrybos ženklas (tarp sakinio dalių jis rašomas su tarpeliais tarp žodžių), o brūkšnelis – rašybos, rašomas tarp dviejų (kartais ir daugiau) sintaksiškai lygiaverčių žodžių, nusakančių vieno daikto, reiškinio ar vienos ypatybės pavadinimą (lopšelis-darželis, paskaita-koncertas); brūkšneliu jungiamos ir dvi asmens pavardės, pvz.: Jonaitė-Kazlauskienė, Oleka-Žilinskas, taip pat pavardė ir slapyvardis, pvz.: Mykolaitis-Putinas, Lazdynų Pelėda-Pšibiliauskienė, Jonas Žemaitis-Vytautas. Brūkšnelis rašomas ir po arabiškų skaitmenų prieš kelintinių skaitvardžių galūnę ir prieš antrąjį sudurtinio žodžio dėmenį, pvz.: 1-as, 3-ias, 4-as, 1-asis, 1-oji, 2-asis, 1980-ieji; 50-metis, 60-tūkstantasis lankytojas. Tarp žodžių, jungiamų brūkšneliu, ar tarp skaičiaus ir galūnės tarpelio nededame. Tarpelių nereikia ir tada, kai brūkšnys (ne brūkšnelis) rašomas tarp dviejų ar daugiau žodžių ar skaitmenų, žyminčių daiktų bei reiškinių vietos, laiko, kiekio, eilės ribas (pvz.: Traukinys Vilnius–Kaunas išvyks laiku. Lankytojai priimami 12.30–16.30 valandomis. Bibliotekoje lankausi 2–4 kartus per savaitę), nusakant dvišalius santykius (pvz.: pirkimo–pardavimo sutartis, dokumentų perdavimo–priėmimo aktas).

-db-

Privatumo apžvalga

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti privalomuosius, funkcinius ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Išplėstiniai nustatymai“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Leisti visus slapukus“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Privalomieji slapukai

Privalomieji slapukai yra reikalingi svetainės veikimui, saugumui ir funkcionalumui bei naršymui joje. Šie slapukai būtini norint pateikti informaciją ir paslaugas jums.

*wp_lang – Svetainės funkcijoms. Galioja sesijos metu.
*wordpress_test_cookie - Šis slapukas naudojamas patikrinti, ar slapukai yra įjungti vartotojų naršyklėje. Galioja sesijos metu.
*wp-settings-1 - Naudojamas tinklapio struktūros personalizavimui pagal vartotoją. Slapukai nesaugo jokios asmeninės informacijos. Galioja 12 mėnesių.
*pll_language - Slapukas naudojamas išsaugoti lankytojo kalbą. Galioja 12 mėnesių.

Funkciniai slapukai

Dėl funkcinių slapukų naudojimo mūsų svetainė gali įsiminti jūsų pasirinkimus, kuriais nustatote tam tikrą svetainės išvaizdą bei veikimą, kad apsilankymas būtų patogus jums.

*wordpress_logged_in_* - WordPress prisijungusio vartotojo slapukas. Galioja sesijos metu.
*moove_gdpr_popup - Slapukas užtikrina, kad Jums davus sutikimą to nereikės daryti pakartotinai kiekvieną kartą Jums besilankant mūsų interneto svetainėje. Slapukas nesaugo jokios asmeninės informacijos. Šis slapukas nėra įjungiamas, iki kol nepateikiat sutikimo. Galioja 12 mėnesių.
*NG_TRANSLATE_LANG_KEY - Šis slapukas naudojamas lankytojų kalbos pasirinkimams saugoti.

Rinkodaros slapukai

Rinkodaros slapukai – (dar vadinami tiksliniais arba reklaminiais slapukais) yra naudojami siekiant pateikti turinį, pagrįstą svetainės lankytojo elgesio bruožais.

*_gid - Šį slapuką įdiegė „Google Analytics“. Slapukas naudojamas saugoti informaciją apie tai, kaip lankytojai naudojasi svetaine, ir padeda sukurti analizės ataskaitą apie tai, kaip veikia svetainė. Surinkti duomenys apima lankytojų skaičių, šaltinį, iš kurio jie atvyko, ir anonimiškai aplankytus puslapius.
*_ga  - Šį slapuką įdiegė „Google Analytics“. Slapukas naudojamas norint apskaičiuoti lankytojo seanso, kampanijos duomenis ir stebėti svetainės naudojimą svetainės analizės ataskaitai. Slapukai saugo informaciją anonimiškai ir priskiria atsitiktinai sugeneruotą skaičių unikaliems lankytojams identifikuot

Veiklos sritys