Jaunime, baik anglėti!

Reikia mokėti degti taip, kad nesuanglėtum be laiko! Bet jaunimas anglėti nori, − oi, kaip nori. Ar reikia?

Štai skaitau Gargždų miesto gimtadienio vaikų ir jaunimo dienos programėlę, džiaugiuosi išradingomis veiklomis, bet ne taip džiugina jų pavadinimai.

Štai, kad ir parkūro varžybų pavadinimas – GARGŽDAI CITY OPEN. Tikrai žinome, kad Gargždai – atviras miestas, − net ir parkūrininkams iš užsienio. Bet ar dalyvaus tose varžybose užsieniečių? Ne, nedalyvaus. Dalyvaus tik šiauliškiai. Taigi Gargždai jiems atviri, − būtų atviri ir užsieniečiams, − net ir jiems dalyvaujant lietuviškas pavadinimas nesutrukdytų, − vis tiek parkūrininkai atvažiuotų į parkūro, o ne futbolo varšybas…

Tikrai nežinau, kodėl ir respublikinės jaunimo breiko varžybos vadinasi WEST COAST SUMMER WAR. Gal dalyvaus užsieniečių? Gal jie nežinotų, kad vyksta į breiko varžybas, jei jos vadintųsi Vakarų pakrantėje vasaros karas ar kaip nors panašiai įdomiai lietuviškai?

Kodėl štai gražiai lietuviškai pasivadinusi viešoji įstaiga „Pamario žirgai“ savo pasirodymą įvardija taip pat lietuviškai − komandos akrobatinis pasirodymas ant žirgų?

Anglų kalba mums visiems yra svarbi kaip laisvės pasaulyje išraiška, tačiau ir pasilikime ją bendrauti pasaulyje su kitų tautų žmonėmis, o savo kieme, ypač mūsų Valstybės atkūrimo šimtmečio metais, džiaukimės savo kalbos turtais ir vadinkimės bei pavadinkime visokius dalykus lietuviškai.

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:47:14

Veiklos sritys