Varom į safarį?

Nors šiemet ir pas mus žiema tokia, kad nei labai šąla, nei bąla, bet vis tiek širdis labiausiai sąla apsilankius šiltuose kraštuose, ypač Egipte, na ir ypač viename iš kurortiškiausių jo kurortų  Šarm aš Šeiche (būtent taip šis pavadinimas rašomas adaptuotai).

Čia keliaudami krikščionių ir islamo pranašų keliais, galime atrasti daug jų buvimo pėdsakų. Pavyzdžiui, Šv. Kotrynos vienuolyne saugomas pranašo Mahometo (pasirašytas dokumentas, kuriuo įsipareigojama globoti šį vienuolyną.

Mahomètas ‒ tradicinė (lietuvių kalboje nuo seno nusistovėjusi) islamo pranašo ir pradininko vardo forma. Tokią patartina ir vartoti. Konkretaus asmens ar geografinio objekto pavadinime etimologiškai su pranašo vardu susijusio dėmens rašyba ir kirčiavimas įvairuoja, plg.: asmenvardžius: Mohamãdas Rezà Pehlevì (Mohammad Reza Pahlavi) – Irano šachas; Muchãmedas V (Muhammad V) – Maroko sultonas ir karalius, Muchámedas Ãlijus (Muhhamad ‘Alī) – Egipto valdovas; geografinius pavadinimus: Mohamadabãdas (Mohammadabad, Indija), Mohamadgándžas (Mohammadganj), Mohamãdis (Mohammadi), Mohamadnagãras (Mohammadnagar), Indijoje; Mohamadpùras (Mohammadpur), Bangladeše, Mohamadšãhras (Mohammadshahr) Irane.

Viena iš populiariausių pramogų – safaris su keturračiais po dykumą. Tarptautinis žodis rašomas su galūne ir linksniuojamas: safaris, safario, safariui ir t. t.

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2023-03-06 04:03:04

Veiklos sritys